Projekty ve školním roce 2016/17

Od úplného začátku letošního školního roku zpestřuje výuku na naší škole celkem pět mezinárodních projektů.

Třída 8. B pilně zapisuje údaje z meteostanice pořízené v rámci oceňovaného projektu "Weather in Schools" (2012/14), který i nadále pokračuje na platformě eTwinning. (Odkaz na stránky projektu ZDE)

Žáci tříd 6. A a B se zapojili do krátkého eTwinning projektu věnovanému zářijové oslavě Evropského dne jazyků „Celebrate European Day of Languages 2016" (odkaz na stránky Twinspace ZDE) a společně se žáky z Chorvatska, Estonska, Francie, Řecka, Rumunska, Polska, Portugalska, Slovenska a Španělska vytvořili plakáty s překlady různých slov do partnerských jazyků.

V eTwinning projektu, který využívá školní 3D tiskárnu s názvem „Farther, higher, stronger" (odkaz na stránky Twinspace ZDE) si žáci mohou navrhnout a nechat vytisknout katapult, u kterého poté změří některé fyzikální veličiny, například napínací sílu či délku dostřelu při různých úhlech elevace, vše zapíší do tabulky a výsledky pak porovnají se žáky z partnerských škol v Portugalsku, Lotyšsku, Německu a ve spřátelené škole v Praze.

Dalším eTwinning projektem je výzva v krabici „Challenge box" (odkaz na stránky Twinspace ZDE), kterého se účastní žáci devátých ročníků za tiché podpory sedmáků. V tomto projektu k nám během školního roku přijdou poštou krabice ze škol v Chorvatsku, Polsku, Turecku a Itálii. V každé krabici bude úkol, který musíme splnit, než krabici pošleme zase dál. Také my máme pro naše partnery připravenou krabici s úkolem a těšíme se, až se k nám na jaře krabice po cestě Evropou zase vrátí. Zadání zatím prozradit nemůžeme, ale výsledkem společného snažení se rádi pochlubíme.

Po dvou letech se naše škola opět zapojila do mezinárodního projektu financovaného programem Erasmus+ (bývalý Comenius) a bude v následujících třech letech úzce spolupracovat se školami v Německu, Španělsku, Lotyšsku, Finsku a Francii. Projekt „ICT World - Imaging, Coding, Transforming and Simulating the World" funguje také na platformě eTwinning (odkaz na stránky Twinspace ZDE). Žáci si osvojí práci se softwarovými nástroji, jako jsou Gimp, Geogebra nebo Sketchup. Naučí se kódovat a transformovat situace pomocí programovacího jazyka Scratch. Budou pracovat s Aruduinem a zjistí, jak jsou pomocí počítačů řízená různá elektronická zařízení. Ke slovu se dostane také 3D tisk. Nedílnou součástí Erasmus+ projektů jsou týdenní setkání v partnerských zemích a společná práce v mezinárodních týmech.

Zájemci o práci na některém z projektů hlaste se u p. učitele Fišera nebo p. učitelky Fišerové.

JaFi