Úspěch našich mažoretek na mistrovství světa

V týdnu od 22. do 29.9.2016 se v chorvatské Poreči konalo mistrovství světa mažoretek asociace MWF. Sedm dívek naší školy si odtamtud přivezlo kovy nejcennější. Vendula Hospodková ze 7.C v kategorii skupinových formací seniorek vybojovala 2x zlato. Dalších šest našich žákyň soutěžilo v kategorii skupinových formací kadetek. Ty si domů přivezly 2x stříbrnou medaili. Seniorky i kadetky své kovy vybojovaly v soutěžích baton klasik (hůlka) a pom-pom klasik (třásně). Mistrovství světa se zúčastnilo na 10 tisíc mažoretek z 16 zemí a tří kontinentů. Asociace MWF je největší světovou asociací mažoretkového sportu. Mažoretkový soubor Nemesis Trutnov funguje již třetím rokem při ZŠ V Domcích pod vedením trenérky Mgr. Jany Šichové. Za úspěchy dovozené ze zahraničí byla všechna děvčata pozvána v pátek 30.9. na radnici, kde obdržela z rukou pana starosty Mgr. Ivana Adamce drobné dárky. Na úvodní fotografii se naše mažoretky představují. V zadní řadě Kačka Dubcová z 5.A, Jitka Bydžovská, Kateřina Krejčí a Vendula Hospodková - všechny tři ze 7.C. Ve spodní řadě Terezka Janovská ze 4.B, Linda Štumpfová ze 3.D a Adélka Lukešová z 5.C. Více se můžete dočíst na Trutnovinkách.

Ivana Juhászová