Vánoční chemický turnaj

Dne 16. 12. vybrané „chemičky“ z naší školy jely do Dvora Králové nad Labem účastnit se Vánočního chemického turnaje. Během jízdy autobusem jsme se učily všechno možné, až si lidé mysleli, že jsme blázni. Když jsme přijely na místo, všechny vědomosti jsme rázem zapomněly. Místo toho, abychom byly v pohodě, tak jsme se zbytečně stresovaly, ale dobrá nálada v našich týmech přetrvávala po celou dobu soutěže. Příjemně nás uvítali a dostaly jsme pořadová čísla a průvodce (studenti místní střední školy). Prošly jsme několika stanovišti. Mezi naše úkoly patřilo: poznávání koření (přišly jsme o veškerý čich a chuť), pipetování vody, názvosloví, vyčíslování rovnice, určování pH a zajímavé pokusy. Původně jsme si myslely, že budeme poslední, ale když jsme se v průběhu soutěže dívaly na výsledky, tak jsme vedly. V tu chvíli se nám začalo zvětšovat sebevědomí. Nakonec jeden tým (č. 25 ve složení Bára Bernardová, Bára Matyková a Péťa Tošovská) obsadil dělené 5. místo a další tým (č. 26 ve složení Leona Kadaníková, Pavlína Macková a Martina Koutová) skončil na místě 11. Za naše výkony vděčíme i našim paním učitelkám na chemii – paní učitelce Wenkové a paní učitelce Halířové, která nás tam psychicky podporovala.

Bára, Bára a Péťa z 9.B