IQ park Liberec

Dne  13.11. 2013 v 7:00 hod vyrazili žáci 8. ročníků do IQ parku v Liberci. V IQ parku jsme absolvovali tři programy. Nejdříve si děti individuálně prošly interaktivní exponáty a jednoduché stroje, obří bublifuk a jiné zajímavé věci.

Další program nás čekal v chemické laboratoři, kde jsme viděli mnoho fyzikálních pokusů, které nám ukazovali lektoři. Za pomocí lektora si mohli někteří žáci naší školy vyzkoušet předvádění pokusů.

Nejvíce jsme se nemohli dočkat Science show, kde se provádí pokusy s tekutým dusíkem. Lektor nám vyrobil pastu pro slona, předváděl experimenty s Van de Graaffovým generátorem. Byli jsme rádi, protože tyto pokusy by nám ve škole opravdu neprošly. I když možná....

Mgr. M. Wenková