Postup do kraje v Logické olympiádě

18. 10. 2021

Aneta Bímanová z 9.A ve velké konkurenci 1224 žáků postoupila do krajského kola Logické olympiády

Aneta Bímanová z 9.A společně s 21 tisíci počtáři z celé republiky a z toho 1224 počtáři z našeho kraje úspěšně soutěžila v kategorii B Logické olympiády (žáci 2.st ZŠ a příslušných ročníků SŠ) a dostala se v rámci Královéhradeckého kraje do krajského kola této soutěže. (Tu pořádá společnost MENSA sdružující  nadprůměrně inteligentní lidi v rámci celého světa, kteří mají IQ mezi horními dvěma procenty v populaci.)  Vynikající výsledek Anety ( 98.3 %) ji katapultoval v konkurenci převážně gymnazistů na 21.místo a zajistil jí účast v kraji. Proto budeme Anetě v pátek 5.11. držet palce, aby v Hradci Králové ukázala, co umí a v dvoukolovém klání v logice to soupeřům pěkně nandala a třeba se dostala i do celorepublikového finále, které se koná na konci listopadu v Míčovně Pražského hradu. (Seznam konkurentů v kraji je přiložen dole pod logem LO.)

Pochvalu však zaslouží všichni soutěžící z Komendy včetně výborného Michaela Košiny ze 4.B, který dosáhl v kategorii A na 133.místo z 815 žáků v našem kraji s výsledkem : 83.5% úspěšnost.

Logická olympiáda se stává velmi populární v celé republice a letos se do ní přihlásilo ve všech kategoriích přes 75 tisíc dětí. (viz článek)

Mgr.Zuzana Růžičková - metodik matematiky