Vodácký kurz třídy 9. B na Ohři

Na rozdíl od 9. C si naše třída objednala krásné počasí, aby si kurz náležitě užila, víme totiž, že jsme drsní a nepotřebujeme si to dokazovat. (Termín kurzu a s ním i nejlepší počasí objednalo vševědoucí trio pedagogického dozoru. - pozn. vlakokorektora) 

První den jsme měli krásně, voda byla teplá a sluníčko pálilo, ale zůstat suší by pro nás byla moc veliká nuda, a tak jsme se na raftech vzájemně potápěli. Přijeli jsme do kempu, kde nás přivítali sokolovští dělníci, kteří tam skákali po žebřících. Jelikož jsme se na raftech nijak neunavili, půjčili jsme si koloběžky a plni energe vyrazili na výlet. V půlce cesty nám sice energie došla, ale statečně jsme dojeli zpět, a to dokonce všichni.

Druhý den, abychom to neměli tak jednoduché, se nám počasí zkazilo, a tak jsme jezy zdolávali v bojových podmínkách a válčili jsme také s labutěmi, které na nás útočily. Beze ztrát jsme nevyvázli a jedna žačka skončila ve vodě. Naštěstí se ze všech sil a za vydatné pomoci našich statečných jinochů vyškrábala zpět na člun.

Další den jsme se jeli umýt do KV Arény, ze které jsme pluli až do vyhlášeného tábořiště Hubertus. Tam se pak večer dva chrabří jedinci rozhodli vykoupat v řece, tak jsme jim udělali třídní rituál. (Každý ať si pod tím představí, co umí. - pozn. vlakokorektora)

Poslední den se udělalo hezky, a tak se strhla velká námořní bitva, ve které rafty válčily jeden proti druhému, uzavírala se spojenectví, posádky se shazovaly do vody, cákaly po sobě a bombardovaly se zelenými řasami plnými všelijaké havěti. Poté nám však uplavalo pádlo, a tak jsme se museli všichni spojit a zachránit ho.

Všichni jsme se vrátili zpět s dobrou náladou a spoustou vzpomínek, někteří navíc i s rýmou. Začali jsme si vážit své krásné měkké postele, teplé sprchy, jídla, čistého a suchého oblečení a normálního WC.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem učitelům, kteří s námi kurz absolvovali, za trpělivost, hudební doprovod a spoustu užitečných rad. Moc jsme si to užili a budeme na tento kurz vzpomínat ještě hodně dlouho. (Sepsali: Sofka, Tobik, Leoš)

Odkaz na fotogalerii a videa naleznete ZDE

JaFi