ZŠ Komenského si připomíná 30.výročí Sametové revoluce

Tento týden si naše škola připomene 30. výročí Sametové revoluce hned řadou zajímavých akcí.
V pondělí ráno děti potkají ve vestibulu školy velké transparenty s hesly, které se k Sametové revoluci váží. Následně celý týden budou se svými učiteli v různých hodinách hovořit o tom, jak vypadal život v Československu v dobách komunistické diktatury. Vysvětlí si též, jakým způsobem se naše země z diktatury osvobodila.
V úterý se vedle učebny přírodopisu objeví velká Zeď svobody, na niž se děti budou moci vyjádřit k tématu, co si představují pod pojmem svoboda.
Ve středu naši školu navštíví hudební skupina Missa, která již mnoho let úspěšně zpívá písně Karla Kryla. Žáci druhého stupně se tak budou moci seznámit s tvorbou hlavního představitele československého protikomunistického protestsongu.
Ve čtvrtek proběhne beseda s třemi účastníky listopadových událostí - RNDr. Evou Rusovou a Mgr. Zuzanou Růžičkovou, které se aktivně zapojily do revoluce v Praze, a s Mgr. Martinem Mackem, který studoval a „rebeloval" v Hradci Králové. Všichni tři jsou našimi učiteli a rádi se se studenty podělí o své zážitky za Sametové revoluce. Účast v besedě bude výběrová - žáčci ve vestibulu školy budou moci vhodit do urny dotaz, který chtějí pamětníkům položit. Třicet nejlepších dotazů bude vybráno do besedy, která proběhne ve čtvrtek 3. a 4. vyučovací hodinu v učebně přírodopisu.
V pátek připomínky Sametu zakončíme historickou rekonstrukcí, v níž se studenti 9. ročníků budou snažit ostatním spolužákům druhého stupně přiblížit život v totalitě. Akce proběhne ve sportovní hale naší školy a vyvrcholí pochodem z Albertova na Václavské náměstí 17. listopadu 1989.

Monika Krejčí