6.C na výletě v Safariparku

Minulý týden vyrazila 6.C na dvoudenní exkurzi do Safariparku Dvůr Králové. Počasí nám sice moc nevyšlo, ale měli jsme díky němu celou ZOO téměř sami pro sebe. Absolvovali jsme dva výukové programy. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o hmyzu a divokých zvířatech. Některá zvířátka jsme si mohli pohladit nebo je dokonce vzít do ruky. Několik dětí překonalo svůj strach z hadů nebo hmyzu a vzaly si do rukou korálovku, strašilku a pakobylku. Dále jsme jako jedni z posledních v tomto roce měli možnost projet se vláčkem po safari, kde jsme divoká zvířata pozorovali z bezprostřední blízkosti. Děti velmi bavila návštěva kozího výběhu, kde si mohly zvířata nejen pohladit, ale také je nakrmit krmivem zakoupeným v ZOO.
Součástí výletu byly i teambuildingové aktivity připravené školní psycholožkou, při kterých se o sobě navzájem děti něco dozvěděly a procvičily vzájemnou spolupráci.
Ubytování v hotelu Safari Lodge se všem moc líbilo a personál k nám byl velmi milý a vstřícný. Celý pobyt byl hrazen z projektu Královehradeckého kraje.

Anna Slavková