Matematický orienťák 2019 v Hradci se nám povedl

Čtyři matematici z Komendy Matyáš Rozinek, Karel Měřínský, Adam Svoboda a Petr Nesládek v pondělí 14.10. velmi pěkně reprezentovali naši školu. Atraktivní soutěž s názvem Matematický oreinťák pořádá již poněkolikáté Gymnázium J.K.Tyla a spočívá v tom, že musíte vyřešit během dvou hodin co nejvíce úloh a zároveň si běháte pro tyto úlohy dle přiložené mapy. Započítává se počet vyřešených úloh a čas. Tři deváťáci a jeden osmák vybojovali v Matematickém orienťáku 2019 základních škol a nižších gymplů v Hradci Králové dvě ocenění. Z celkem 32 dvoučlenných týmů z celého Královéhradeckého kraje byli Matyáš s Karlem na cenou a diplomem oceněném hezkém 9.místě a Petr dokonce vyhrál individuální matematickou přebíjenou v počítání na rychlost mezi všemi 64 žáky a studenty. Našim matematikům děkuji a těším se s nimi na jaře na Matboj a nebo na Matematickou olympiádu.

Matice zdar! Mgr.Růžičková Zuzana

Zuzana Růžičková