Školní kolo dějepisné olympiády - výsledky

Dne 13.11.2019 proběhlo o velké přestávce slavnostní vyhlášení výsledků školního kola dějepisné olympiády. Letošním zkoumaným obdobím byl přelom 19. a 20. století. Tedy přesněji "Dlouhé století se loučí (1880-1920)". 18 žáků z osmých a devátých ročníků řešilo 90 minut celkem 17 otázek. Ze 65 možných bodů získal vítěz Vojtěch Křemenský z 9. D plných 60 bodů. 59 bodů měl Martin Dostál z 9. C a 46 bodů získal Andreas Nováček z 9. C. Všichni tři jmenovaní tak postoupili do okresního kola, které se bude konat 14. ledna přímo na naší škole. I další účastníci si vedli velmi dobře, ačkoliv pro osmáky bylo téma velmi vzdálené (ještě jej ve škole neprobírali). Tabulku s výsledky přikládám níže. Na základě domluvy se žáky jsou jejich výsledky od 8. místa skryty pod čísly jejich práce. Všem 18 účastníkům gratuluji k úspěšné práci a postupujícím přeji do okresního kola hodně zdaru.

Monika Krejčí