T- PROFI- Talenty pro firmy

T - profi

V pátek 15. 11. se v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové konalo krajské kolo soutěže Talenty pro firmy. Jedná se o soutěž, kde týmy tvoří tři žáci 5. ročníků, tři žáci 2. ročníků středních škol a kapitány týmu jsou zástupci firem. Naši žáci, Oliver Síč, Václav Lička a Vlastimil Vykus, byli součástí týmu, společně se studenty Střední průmyslové školy Trutnov, ZPA.

Soutěžilo se v sestavování stavebnice Merkur. Hodnotila se přesnost sestavení, čas, za jaký stihly týmy soupravu sestavit, a funkčnost sestavy. Všechny týmy dostaly na začátku zadání, kde součástí byl podrobný montážní postup včetně obrázků. Potom už si rozdělily práci a pustily se do toho. Dospělé osoby nesměly zasahovat do práce, mohly pouze koordinovat práci dětí nebo jim s něčím poradit. V tomto kole sestavovala družstva jeřáb. Časový limit byl 3 hodiny.

Tým ZPA se opět umístil na krásném 1. místě a tak postupuje do celorepublikového kola, které se bude konat v dubnu příští roku. Žákům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme.

Darja Marzecová

Irena Rozínková