Charakteristika výuky

Hudební výchova

• Na naší škole máme atypickou učebnu hudební výchovy bez židlí. Její součástí je multifunkční interaktivní tabule a klasické (piáno a kytara) i méně tradiční (drumbeny, boomwhackery) hudební nástroje.
  • Každý rok pořádáme výchovný koncert v hale naší školy, snažíme se o různorodost, vždy zveme jiné umělce.
  • Během roku chodíme na hudební programy.

Pracovní činnosti

• Na pracovní činnosti jsou děti u nás rozdělováni do menších skupin.
  • Skupiny jsou samozřejmě zvlášť dívčí a chlapecké.
  • Dívky se věnují vaření v moderní kuchyňce, šití (máme i šicí stroje), péči o rostliny a dalším činnostem potřebným v životě.
  • Chlapci k výuce používají především prostory dílen v suterénu naší školy. Dílny byly nedávno modernizovány, je zde 20 plně vybavených pracovních stolů. Chlapci se tak v průběhu druhého stupně seznámí s prací se dřevem, plasty i kovem, získají základní manuální zručnost s nářadím.
  • V 8. ročníku se žáci seznamují s blokem Volba povolání.

Výtvarná výchova

• Výtvarná výchova probíhá ve výtvarné učebně, která je pro tuto výuku speciálně vybavena. Žáci mají dostatek prostoru na práci, učí se různé výtvarné techniky, ale též dějiny kultury, k čemuž je používána nová interaktivní tabule.
  • Žáci často pracují na společných projektech, kterými zdobíme prostory školy či reprezentujeme na výtvarných soutěžích.
  • Samozřejmostí je navštěvování městské galerie, často jezdíme do galerie moderního umění v Hradci Králové.