Madrid

Vyprava bez problemu doletela do ciloveho mesta, rozdelila se do rodin a hotelu, absolvovala narocny den plny prezentaci, vstrebavani informaci, komunikace s vrstevniky, spolecnych aktivit... Zatim bez diakritiky (spanelska klavesnice ji moc nema rada).

A jelikoz cely svet ujizdi na selfie fotografiich, rozhodli jsme se podelit o nekolik nasich vytvoru...

Apropos, dnes jsme se dozvedeli, ze autoportret je vlastne spanelsky vynalez, neb slavny Velazquez proslul jako autor a propagator selfies. :)

Dnes se na tato prvotni vzorova dila jdeme podivat do galerie Prado, zkusime selfie s selfie... :)

 

více fotek najdete zde

 

Krátká vyjádření účastníků:

Španělsko mi dalo spoustu nových možností se realizovat, a to nejenom v mých představách znalosti angličtiny, ale i v uplatnění v kolektivu. Obzvláště mě začalo bavit navazování nových kontaktů. Nesmím však opomenout i poznávání jiné kultury, která je velice odlišná od naší, zejména svým denním režimem (vstávají v 9:00 a usínají ve 2:00).

Martin D. 9.C


Začala jsem plynule používat gramatické časy v angličtině bez toho, abych nad tím musela přemýšlet. Líbilo se mi, že rodina, ve které jsem byla ubytovaná, byla ke mně laskavá a normální.

Karolína B. 9.B


V Madridu se mi líbilo. Procvičila jsem si angličtinu a naučila jsem se několik španělských slovíček. Myslím si, že se moje angličtina zlepšila. Poznala jsem spoustu nových, fajn přátel. Určitě bych se sem chtěla jednou vrátit.

Jolana L. 9.C


Pobyt ve Španělsku se mi líbil. Přinesl mi nové zkušenosti a poznávání nových věcí. Dobrá rada: pokud se někdy vydáte do Španělska, nezapomeňte si vzít s sebou vaše přátele, protože ti tvoří ty nejhezčí okamžiky.

Albert O. 9.C

Výlet do Madridu mi dal nové zkušenosti. Zjistila jsem, že ne v každé rodině se lidé přezouvají, jí v pravidelných intervalech a chodí v rozumnou dobu spát. Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet jejich všední život, ale doma je doma.

Kristýna D. 9.B


Byl to velmi příjemný výlet! Za pět dní jsem se naučila anglicky lépe než za tři měsíce v lavici. Potkala jsem známé z Litvy, což bylo moc fajn. Navštívili jsme zajímavá místa, naučili a dozvěděli jsme se spoustu věcí o španělské kultuře, umění a jízdě metrem :) Anna K. 9.B

 

FISA