8. B na cykláku v Českém ráji

V pondělí 18. června odjeli žáci třídy 8. B na cyklistický kurz do Českého ráje. Část cesty se vezli vlakem, část zvládli na kole. Pod vedením zdatných instruktorů (P. Suchánek, S. Vokuličová, J. Fišerová) tábořili - rozuměj spali ve stanech či pod širákem - na usedlosti Písek u Sobotky a po celý týden vyjížděli na výlety do okolí. Vařili si na ohni, na který si sami připravili dřevo. Z nedalekých památek navštívili Humprecht, Kost, filmovou vesničku Vesec u Sobotky, přiblížili se k Troskám a zastavili se i na Hrubé Skále. Když přálo počasí vykoupali se v rybníku Nebákov i na soboteckém koupališti. Někteří v sobě objevili ostřelovačský talent při střelbě ze vzduchovky. V pátek 22. června při návratu domů všichni cítili výrazné zlepšení jak v ovládání kola tak ve fyzické kondici.

JaFi