Nebákovský cyklák s 8.C

    Třída 8.C prožila v týdnu od 11. do 15.června cyklistický kurz pod vedením zdatných instruktorů Mgr.Růžičky, Mgr.Wenkové a třídní učitelky Mgr.Růžičkové. Žáci se naučili jezdit ve skupině, být k sobě ohleduplní, čekat na ostatní, pomáhat si, dodržovat pravidla bezpečnosti při jízdě v těžkém terénu i na silnici, jízdu v písku a další dovednosti. Kromě toho se také seznámili s místem, které je právem nazýváno rájem (Českým) a mnoho cyklistů ho považuje i za ráj svůj.

   První den se cyklisté z 8.C přepravili vlakem do Staré Paky a pak po vlastní ose na kole. Cílem byla chata Nebákov u vesničky Roveň. Po cestě (zhruba 40 km) bylo několik zastávek pro napojení, oddych, svačinu, porovnání cyklistického umu a sdělení prvních kurzovních zážitků.

 Den druhý byl věnován cestě na zámek Hrubá Skála, odkud se cyklisté přepravili do Sedmihorek a pak zpět na Nebákov. Odpoledne bylo věnováno poznávání bezprostředního okolí Nebákova a Troskám.

 Den třetí byl lehce deštivý, a tak cyklistické toulky vedly pouze na nedaleký hrad Kost a krásným údolím Plakánek do blízkého městečka Sobotka. Odpoledne se pak neslo ve znamení orienťáku s příznačným názvem „Špatnej vtip“. V terénu se pohybovalo 10 dvoučlenných soutěžních hlídek a nejlepší dvojice měla vynikající čas 41 min. (Poslední dvojice měla téměř dvojnásobný).

 Celodenní výlet byl dle plánu ve čtvrtek. 40 km v terénu bylo poměrně náročných, ale třída se kousla a nebylo pochyb, že se ze všech stali zdatní cyklisté. Zvládli velmi zvlněnou cestu přes kořeny do Příhraz, písečnou rallye mezi Branžeží a Kostí i několik prudších výšlapů po silnici. Poslední den (pátek) byl pak uklízecí a odjezdový.

 CYKLISTICE ZDAR!

Zuzana Růžičková