Cimbálová kapela Réva v naší škole

Ve středu 3. 4. naši školu navštívila cimbálová skupina Réva. Čtyři hudebníci přijeli až z Otrokovic, aby mohli naše žáky seznámit s moravskou lidovou hudbou. Bylo milým překvapením, že dokázali na tradiční nástroje (klarinet, saxofon, housle, cimbál, basu) zahrát i skladby moderní - například od skupiny Beatles či Queen. Nejdojemnější částí byla krásná interpretace Smetanovy Vltavy. Program skupina upravila také podle věku posluchačů. Menší děti nadšeně soutěžily v hudebních kvízech. Větší děti pobavila maska jednoho hudebníka a k tomu zařazená píseň Jožin z bažin. Všechny se na závěr nechaly strhnout rychlým tempem písní, tleskaly a pískaly do rytmu. Výchovný koncert tentokrát sklidil velký ohlas u malých i velkých.

Monika Krejčí