Skvělý úspěch našich žáků v okresním kole dějepisné olympiády

Na naší škole jsme dne 16. ledna pořádali okresní kolo dějepisné olympiády. Třicet pět soutěžících mělo 90 minut na to, aby poměřili své vědomosti v náročném tématu „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace". Naši žáci získali hned dvě skvělá umístění. Vojta Křemenský z 8. D mohl být s 58 body druhý, ale teprve rozstřelová otázka ho odsunula na 4. místo. Hned za Vojtou se na páté místo dostal svými 56 body Ondra Dostál z 8. C. S velkou pravděpodobností tak oba postoupí do krajského kola. Umístění jsou o to cennější, že před námi i za námi jsou žáci okolních gymnázií. Třetím naším reprezentantem byl Víťa Braun z 9. C. Všem zúčastněným děkuji za píli a čas, který přípravě na olympiádu věnovali. Garant okresního kola Mgr. Monika Krejčí.

Monika Krejčí