Projekt ICT World v lotyšské Rize

Poslední březnovou neděli odletěla skupinka učitelů a žáků na poslední setkání úspěšného projektu do hlavního města Lotyšska, Rigy. V pondělí se účastníci sešli ve škole, kde proběhlo slavnostní zahájení za účasti zástupců lotyšské národní agentury pro eTwinning, žáci i učitelé si prohlédli školu a nechyběly ani velmi povedené seznamovací aktivity. V úterý všichni hned ráno odjeli do Transport and Telecommunication Institute, kde proběhl zajímavý workshop a také prohlídka výzkumných pracovišť. Odpoledne si všichni vyčistili hlavy na procházce po pláži v Jürmale. Ve středu začaly mezinárodní týmy pracovat na programování a choreografii M-botů. Odpoledne na účastníky čekala prohlídka špičkového výzkumného pracoviště a továrny na výrobu telekomunikačních zařízení SAF a krátká návštěva rižského MotorMuzea. Čtvrtek strávili účastníci v nádherné národní knihovně a v nedalekém centru hlavního města. Pátek byl ve znamení přípravy na závěrečný robotí tanec a velkolepé finále, kterým byl nápis ICT WORLD tvořený písmeny vytištěnými na 3D tiskárně. V okamžiku, kdy kolem písmene projelo auto, písmenko se rozsvítilo a/nebo rozpohybovalo. Každý tým si vytiskl a v Arduinu naprogramoval jedno písmeno nápisu a dal tak vzniknout poslednímu společnému projektu všech ICT WORLD partnerů.

JaFi