Turisticko-adaptační kurz 6.B

V termínu 10. - 14. září 2018 se 6.B zúčastnila turistického kurzu, který se konal nedaleko naší školy. Základnu jsme měli v Radvanicích, odkud jsme vycházeli každý den jiným směrem. Naše cesty vedly na rozhledny (Markoušovická, Žaltman), přes Bišík do Teplic nad Metují, nebo do Malých Svatoňovic. Jedno však bylo jasné, vždy to bylo do kopce! Kopečků jsme si užili spoustu, ale naučilo nás to přijímat výzvy, nezaleknout se překážek a týmově dosáhnout cíle.

Náplní kurzu však nebyly pouze túry rozmanitým terénem. Žáci se aktivně podíleli na každodenním chodu kurzu, což zahrnovalo mimo jiné přípravu jídla, vč. vaření na ohni. Volné chvíle byly vyplněny sportovními a teambuildingovými hrami. Žáci si tak z kurzu odnesli nejen spoustu zážitků, ale také dovedností, které se jim dozajista budou hodit na příštích kurzech i v běžném životě.

Sára