Vantaa/Helsinki a čtvrté projektové setkání ICT WORLD, Erasmus+

ÚTERÝ - Konečně zkoušíme (v mezinárodních týmech) první krůčky s arduinem a programováním vlastních aplikací pro ovládání mechanismů řízených právě arduinem :-) Dopoledne jsme sestavovali jednoduché obvody a učili se je programovat, vytvořili jsme si vlastní aplikaci pro ovládání robovozidla, které si sestavíme zítra. Odpoledne jsme se uvolnili v centru 3D REALITY.

STŘEDA - Mezinárodní týmy si staví svůj vlastní závodní stroj. Vychytávají mechanické nedokonalosti svých technických řešení, dolaďují ovládací prvky a připravují strategii na zítřejší European Championship. Odpoledne relaxují ve finské sauně. (Viz fotografie drsňáků plavajících v ledové tříšti jezera Kuusijärvi.)

ČTVRTEK - Přehlídka a soupeření závodních strojů. Hodnotila se rychlost projetí dané trasy a kvalita designu.  Čopr Mikyho týmu byl nejrychlejší, čopr Klářina týmu byl nejkrásnější, tak si domů odvážíme aspoň čopr Vojtova týmu, aby měl taky nějaké zásluhy. :-)

PÁTEK - Celodenní návštěva výzkumných pracovišť na Aalto univerzitě s dalším workshopem na Arduino, už to máme těžce zmáknutý :) a při říjnovém setkání u nás na Komendě bude na co navazovat.

 

FISA